Styl nowojorski meble czyli zainspiruj się Nowym Jorkiem

W ostatnich latach Polacy zaczęli wybierać styl nowojorski do swoich wnętrz. Pomieszczenia w tej konwencji cechuje przede wszystkim elegancja i przytulność. Zaaranżowane w tym stylu mieszkania to podkreślenie ponadczasowych elementów, które mimo upływu lat i zmiany trendów pozostają w dobrym guście.

Na czym należy się skupić?

Urządzając wnętrze w tym stylu, należy zwrócić uwagę na zwrócić uwagę na przestrzeń,która nie powinna być wypełniona po brzegi, lecz podkreślona przez odpowiednio dobrane dodatki. Należy postawić na metalowe elementy w takich dodatkach jak: wazony, ramki, misy. Główne barwy cechujące ten styl to kolory stonowane, czyli szarości, beże,na których wyodrębnione są bardziej jaskrawe tony: czerwień, żółć, granat. Duże znaczenie ma tutaj odpowiednia aranżacja dekoracji okien, najlepiej sprawdzają się długie zasłony do podłogi ze wzorami geometrycznymi.

Styl nowojorski meble czyli jakie meble wybrać?

Wybierają styl nowojorski meble, powinny być wysublimowane i z klasą. Meble wypoczynkowe powinny mieć owalne kształty, tapicerowane welurem lub aksamitem. Na kanapie powinno znajdować się dużo poduszek. Świetnie sprawdzają się kontrasty. Harmonijny układ barw przekłada się na proste wzory. Klasykę tego stylu stanowią dwie identyczne kanapy ustawione naprzeciwko siebie. Styl nowojorski lubi duża ilość światła i połyskujące faktury. Warto wybierać tradycyjne kinkiety ścienne i lampy stołowe. W pomieszczeniu w stylu nowojorskim istotny jest centralny punkt pomieszczenia. W jadalni powinien to być stół z krzesłami, w salonie miejsce odpoczynku, w sypialni szerokie łóżko z miękkimi poduszkami. Na drzwiach szaf i szafek powinny znajdować się niklowe gałki. Wyposażony w styl miejski pokój charakteryzuje się prostotę, przez co dopasowuje się w nowoczesny design.
Pokoje inspirowane stylem Nowego Jorku podobają się młodym ludziom, które fascynują się walorami, tego najpopularniejszego miasta w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej unikatowe są dodatki takie jak: obraz statuy wolności, plakaty z najbardziej znanych filmów i seriali.

 

Może Ci się również spodoba