Jakie uchwyty do białych mebli kuchennych czyli jakie meble kuchenne wybrać?

Zanim zaczniemy aranżować kuchnie musimy, ustalić jaki styl nas interesuje. Cały czas na topie jest styl klasyczny i nowoczesny. Zanim zdecydujemy się na wybór mebli kuchennych mamy dwie rozwiązania; kupujemy gotowe szafki albo robimy je na wymiar. Meble produkowane fabrycznie posiadają certyfikat i gwarancje. W sytuacji, gdy mamy kuchnie mała i niezbyt ustawną warto udać to specjalisty i wybrać meble na wymiar.

Jakie fronty i jakie uchwyty do białych mebli kuchennych

Najpopularniejszym modelem są fronty wykonane z płyt MDF powlekanych folią. Popularne klasyczne meble kuchenne są nieco droższe, ale wyższej jakości. Coraz częściej w aranżacjach kuchni występują drewniane szafki w stylu rustykalnym. Zaletą drewna jest to, że może go odnowić, wystarczy wyczyścić ze starej farby i pomalować bejcą. Warto wiedzieć jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wybrać. Ten typu detal podkreśla klimat kuchni, nadaje uroku szafkom. Jeśli planujemy mieć meble w stylu nowoczesnym, należy wybrać proste uchwyty, limitujące metal.

Odporny blat

Blat musi być bardzo wytrzymały na krojenie, stawianie gorących garnków. Jest to najbardziej użytkowana część mebli w kuchni. Powinien być łatwy w utrzymaniu czystości, warto też sprawdzić, czy środki czyszczące nie pozostawią na nim plam. Laminowane blaty produkowane są z żywic syntetycznych, wiórów drewnianych, które zostały utwardzone w wysokiej temperaturze. Ich wadą jest to, że pod wpływem wody mogą zacząć pęcznieć, są łatwe na zarysowanie. Jego największą zaletą jest niewielka cena. Innym rodzajem komponentu ,z którego może być, stworzony blat kuchenny jest kamień typu marmur lub granit. Jego wadą jest to ,że jest zimny w dotyku. Dużą zaletą jest to, że blat z kamienia można łatwo czyścić.W przypadku blatu z marmuru trzeba go impregnować. W aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym najczęściej królują szklane blaty. Tego rodzaju blat trzeba bardzo dokładnie przecierać, ponieważ robią się na nim zacieki.To jaki styl wybierzemy do naszej kuchni zależy od naszych preferencji.

 

Może Ci się również spodoba