Słodkie, smaczne i pożywne wysłodki melasowane, idealną forma paszy dla zwierząt hodowlanych.

Wysłodki należą do pasz, chętnie stosowanych podczas hodowli zwierzą. Są smaczne, pożywne, sycące i nadają się dla koni, kozy, owcy, trzody oraz drobiu. Ich naturalne pochodzenie sprawia, że zwierzę otrzymuje najwyższej jakości paszę, w przystępnej cenie. Czym są wysłodki buraczane?

Wszystko co trzeba wiedzieć o wysłodkach, przed ich zastosowaniem.

Wysłodki buraczane, to smaczna, chętnie zjadana pasza dla zwierząt, która powstaje podczas produkcji cukru. Wypłukane buraki cukrowe, w postaci wiórów, są prasowane, i formowane w granulat. Następnie są dokładnie suszone, by nadawały się do dłuższego przechowywania. Choć buraki sa wypłukiwane, w celu pozyskania jak największej ilości cukru, wciąż znajdują się w nich cenne składniki odżywcze, a nawet melasa, która odpowiada za odczucie najedzenia się, oraz wpływa na przybieranie masy ciała przez zwierzęta.
Nie każde zwierzę jednak może spożywać dużą ilość melasy, dlatego na potrzeby hodowców, produkowane są wysłodki melasowane oraz wysłodki niemelasowane, czyli te, które podczas produkcji, zostały pozbawione większej ilość. To właśnie one, doskonale nadają się jako pasza dla zwierząt podatnych na tycie i łase na jedzenie.

Wysłodki melasowane. Zalety ich stosowania.

Wysłodki buraczane, to doskonałe uzupełnienie diety zwierząt hodowlanych. Ich zastosowanie, pozwala na uzyskanie większej ilości mleka, w przypadku krów mlecznych, oraz na szybki przyrost masy ciała, który jest 2ważny, w przypadku sprzedaży zwierząt na mięso. Wysłodki, zawierają dużą ilość melasy, czyli cukru roślinnego, ale również składników odżywczych oraz witaminy. Pozwalają zaspokoić potrzeby każdego zwierzęcia. Melasa, a dokładnie jej słodki i przyjemny zapach sprawia, że zwierzę chętniej sięga po ten rodzaj paszy, co korzystnie wpływa na koszt hodowli. Średnia cena melasowanych wysłodek, to koszt około 1200 zł za tonę, co oznacza, że jest to zdecydowanie jedna z tańszych form paszy, idealnych w okresie zimowym, gdy jest duży problem z dostępem do świeżego jedzenia.
Podawanie wysłodki buraczanej dla zwierząt, jest bardzo proste. W przypadku większych zwierząt, jak konie, kozy, owce czy trzoda, wystarczy wsypać granulat do pomieszczenia, w którym znajdują si9ę zwierzęta. W przypadku mniejszych zwierząt, jak na przykład kury, zaleca się ich namoczenie, przed podaniem. Wysłodki melasowane, w połączeniu z wodą, stają się miękkim, łatwym w jedzeniu pokarmem, zaspokajającym potrzeby zwierząt. Stosując tę metodę karmienia, należy pamiętać, o regularnym sprzątaniu boksu, by uniknąć zatrucia pokarmowego u zwierząt. Namoczona wysłodka buraczana, może pozostać w boksie maksymalnie dwa dni, gdyż po tym czasie, następuje proces gnicia, co może okazać się ogromnym zagrożeniem dla zwierząt.
Wysłodki, to tania, smaczna i pożywna, pasza, która stanowi świetne uzupełnienie diety zwierząt hodowlanych. Jest prosta w podawaniu jak i przechowywaniu. Jej skład sprawia, że zwierzę otrzymuje cenne składniki odżywcze oraz witaminy, niezbędne do właściwego odżywiania się;.

Może Ci się również spodoba