Pielęgnacja psa – o czym warto pamiętać?

Warunki w mieszkaniu zazwyczaj bardzo odbiegają od tego, co może napotkać pies na zewnątrz. Wydaje się, że ochrona zwierzęcia przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami powinna być dla niego jak najbardziej korzystna. Tymczasem takie warunki sprawiają, iż pies wymaga pielęgnacji, której naturalnie by nie potrzebował. O czym należy szczególnie pamiętać?

 

Wielu właścicieli psów nie zwraca uwagi na głośne uderzanie psich pazurów o podłogę. Tymczasem zbyt długie pazury mogą po pewnym czasie zawijać się i wrastać w poduszki łap. Dlatego też konieczne jest regularne obcinanie pazurów psa. W jaki sposób to robić? Przede wszystkim niezbędne są do tego celu odpowiednie narzędzia. Najbardziej znane są specjalne cążki – standardowe lub z tak zwaną gilotynką. Kupując odpowiednie narzędzie należy zwracać uwagę, aby było dopasowane do wielkości psa, a co za tym idzie, pazurów.
Aby pies nie protestował podczas obcinania pazurów konieczne jest przyzwyczajanie go do takiej pielęgnacji już w bardzo wczesnym wieku. Ponadto właściciel powinien pamiętać, aby nie uszkodzić nerwów i naczyń krwionośnych podczas obcinania.

 

Może Ci się również spodoba