Czego nie robić podczas impregnacji drewna

Drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Drewniane elementy są często spotykane w wielu aranżacjach, szczególnie na zewnątrz. Wyglądają dobrze i nigdy nie wychodzą z domu, są ponadczasowe. Dlatego właśnie cieszą się dużym zainteresowaniem od wielu lat. Drewniane elementy mają wiele zalet, ale aby wyglądały dobrze przez długie lata, trzeba pamiętać o ich odpowiedniej impregnacji i wystrzegać się popularnych błędów, które są popełniane przy tym zabiegu.

Często popełniane błędy

Podczas impregnacji drewna, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Trzeba być też uważnym, aby nie popełniać błędów, które zniweczą naszą pracę. Oto najczęściej popełniane błędy podczas impregnacji drewna:

  1. Impregnowanie mokrego drewna – nie należy tego robić, ponieważ impregnacja mokrego drewna nie ma większego sensu. Mokre drewno nie przyjmie odpowiednio środka impregnującego, więc nie zabezpieczy on drewna odpowiednio. Przed impregnacją należy upewnić się, że drewno nie jest mokre,
  2. Używanie nieodpowiedniego środka – często od znajomych, czy czytając porady internetowe możemy natknąć się na domowe sposoby na impregnację drewna. Są często tańsze niż wykorzystanie specjalnego środka impregnującego, ale także bezskuteczne, a nawet mogą zniszczyć drewno. Nie warto więc ufać tym, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy na ten temat. Do impregnacji drewna zawsze wybieraj produkty, które są do tego przeznaczone,
  3. Brak wiedzy na temat tego, jak w odpowiedni sposób użyć środka impregnującego – producent zawsze umieszcza stosowne informacje na ten temat, dlatego trzeba się z nimi zapoznać. Nieodpowiednie użycie środka impregnującego będzie nieskuteczne, a efekt może być bardzo niekorzystny. Dlatego zawsze postępuj zgodnie z tym, co zaleca producent.

Podsumowanie

Drewno to zawsze dobre rozwiązanie w aranżacji. Trzeba jednak pamiętać o jego regularnej i odpowiedniej impregnacji. Wystrzegaj się więc powyższych błędów i zawsze postępuj zgodnie z tym, co zaleca producent środka impregnującego.

Może Ci się również spodoba