Czy warto wybrać panele podłogowe? Outlet paneli podłogowych

Jednym z najbardziej popularnych i tanich rodzai podłogi wybieranej do polskich mieszkaniach są panele. Jednak panele podłogowe posiadają swoich zwolennikach, jak i przeciwników. Tego typu rozwiązanie jest proste w ułożeniu i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, posiada jednak znaczące wady. Koszt paneli zależy od; klasy użyteczności, klasy ścieralności, grubości, struktury paneli. Struktura paneli wpływa przede wszystkim na estetykę podłogi. Najtaniej możemy kupić panele o prostej fakturze. Największą popularnością cieszą się, te łudząco przypominające drewno z ryflowaną powierzchnia.W pomieszczeniach, gdzie dociera niewielka ilość światła, świetnie się sprawdzą panele w jasnym odcieniu. Do pomieszczeń w stylu minimalistycznym dobrze nadają się panele w kolorze szarości lub bieli. Ciemne barwy paneli są ciekawą opcją do wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym.Im wyższy parametr klasy ścieralności tym produkt posiada wyższą trwałość.

Zalety paneli podłogowych – outlet paneli podłogowych

Panele wykonane ze sztucznego podłoża przez są wyraźnie tańsze od litego drewna. Posiadają fakturę łudzącą przypominającą naturalne deski. Panele podłogowe są łatwe w montażu, układane są poprzez łączenie na wpust i wypust przez specjalny zatrzask albo klejone na specjalny klej. Dużą zaletą paneli jest ich praktyczność, ponieważ nie wymagają lakierowania i polerowania jak przypadku np.parkietu. Podłogę wykonaną z drewnianych desek co pewien czas trzeba poddawać cyklinowaniu.
Miejscem, gdzie możemy kupić panele, jest outlet paneli podłogowych, możemy tam często napotkać bardzo duże rabaty. Więc jest to miejsce warte odwiedzenia, kiedy za niewielkie pieniądze chcemy odmienić nasze wnętrze. Najtaniej panele możemy kupić w cenie od 20 złotych za metr.

Wady paneli podłogowych

Wadą paneli jest to, że śliskie i elektrostatyczne, co powoduje osadzanie się na nich kurzu i różnego rodzaju pyłków. Panele nie zapewniają dobre wygłuszenia, dlatego dodatkowo musimy zapewnić odpowiedni poziom izolacji akustycznej na posadzce.

 

Może Ci się również spodoba