Jaki karnisz do firanek wybrać ? Karnisz do sufitu czy ściany

Rodzaj karnisza, jaki wybrać do pomieszczenia, zależy do stylu panującego w pomieszczeniu i wielkości przestrzeni, jaką mamy do wykorzystania. Sposób, w jaki wieszamy firany i zasłony, powinien zostać dopasowany do wymiaru pomieszczenia i umiejscowienia okna.

Karnisz do sufitu czy ściany

Zastanawiasz się karnisz do sufitu czy ściany, lepiej sprawdzi się w przypadku umieszczenia naszego okna. W przypadku, kiedy pokój jest niewielki, a okna sięgają do sufitu, lepiej sprawdzi się karnisz sufitowy. Montując karnisze, musimy zaopatrzyć się w miarę i kątownik. Wybierając karnisz sufitowy w zestawie mamy dołączenie wszelkie niezbędne materiały potrzebne do montażu. W sytuacji, kiedy chcemy założyć karnisz na ścianie, musimy wyznaczyć na ścianie punkty za pomocą poziomicy i użyć wiertarki, aby wykonać otwory i zamontować karnisz.

Wnęka okienna

W przypadku wnęki okiennej ważnym czynnikiem jest jej głębokość, musimy też zwrócić uwagę na umiejscowienie parapetu i kaloryfera. W przypadki, gdy oba elementy wystają poza wnękę, najlepszym rozwiązaniem będzie karnisz sufitowy, który pozwoli zawiesić firankę w odpowiedniej odległości od wystającego parapetu.

Karnisz sufitowy jest łatwy do zabudowy

Karnisze sufitowe możemy łatwo ukryć , za pomocą dekoracyjnych listw albo go pomalować. Karnisz sufitowy to proste rozwiązanie, które sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu.

Karnisz drewniany czy metalowy?

Wśród karniszy okiennych do wyboru mamy te wykonane z drewna lub metalowe. Drewniane świetnie się sprawdzą w pokoju, gdzie panuje styl rustykalny lub klasyczny. Metalowy karnisz dobrze sprawdzi się w przypadki, kiedy w aranżacji okien, chcemy wykorzystać cięższe materiały niż zwykła firanka. Karnisze metalowe montowane na ścianę mogą być wzbogacone zakończeniem w kształcie kulki. W przypadki kiedy, kiedy zaszaleć z tego typu dekoracja, mamy do wyboru metalowe kute karnisze z ozdobnym zakończeniem w kształcie liści lub kwiatów Do dekoracji okien warto wybrać zasłony wykonane z dekoracyjnej tkaniny, gęsto je marszczymy.Najlepszy efekt uzyskamy .gdy szerokość firany i zasłony będzie dwukrotnie większa od długości karnisza.

Może Ci się również spodoba