Farba na zewnątrz do drewna czyli jak zaaranżować altanę?

Lato to doskonała pora roku na spędzanie czasu na zewnątrz. Altana to świetny pomysł na aranżacje ogrodu i miejsce na wspólne biesiady ze znajomymi podczas letnich wieczorów. Stanowi świetną ochronę podczas upalnych dni, ale również podczas deszczowych dni. Możemy wybrać altanę o otwartej zabudowie lub częściowo zamkniętą. Taki niewielki domek w ogrodzie to świetny sposób, aby stworzyć oazę spokoju w ogrodzie, gdzie będziemy mogli poczuć chwile wytchnienia.

Farba na zewnątrz do drewna czyli Jak chronić drewniane budowle?

Aby drewno wyglądało dobrze przez wiele lat konieczna, jest jego właściwa ochrona. Drewno musimy impregnować przed wilgocią i słońcem. W tym celu możemy wykorzystać preparaty do impregnowania drewna lub oleje do drewna. Przed impregnacją drewna powierzchnie trzeba wyszlifować, aby drewno było obrobione i suche. Farba na zewnątrz do drewna świetnie się sprawdzi jako środek kryjący po przeprowadzonej impregnacji.

Jakie meble do altanki

Najważniejszym elementem w altanie są meble. Meble wybieranie do altanki powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ jest to miejsce do odpoczynku i spożywania posiłku na świeżym powietrzu. Do wyboru mamy meble wykonane z: metalu, rattanu, plastiku, lub drewna. Meble wykonane w plastiku są lekkie ,posiadają różne formy, niewielka cena jednak może,mieć wpływa na ich jakość. Meble metalowe są praktycznie niezniszczalne, świetnie sprawdzają się miękką tapicerką. Rattan to naturalny surowiec, który powstaje z plamy. Meble stworzone z tego rodzaju materiału posiadają efektowny wygląd plecionki, który świetnie pasuje do ogrodu z dużą ilością roślin i drzew.
Meble drewniane najlepiej wpasowują się naturalny klimat altanki. Drewniane zestawy ogrodowe wykonane są z całości z drewna lub tworzone z metalowym stelażem, przez co są solidne i wytrzymałe. Drewno jest komfortowe w użytkowaniu, dlatego nie musimy dodawać dodatkowe ozdoby takie jak np. poduszki. Zaletą drewna jest to, że możemy zmienić jego kolor, gdy naturalny przestaje się nam podobać.

 

 

Może Ci się również spodoba