Prezent dla niemowlaka, co kupić?

Przyjście na świat dziecka jest niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów w życiu jego rodziców. Do jeszcze ważniejszego wydarzenia dochodzi kiedy jest to pierwsze dziecko. W takiej sytuacji cały dom najczęściej wypełniony jest wszelkiej maści akcesoriami związanymi z nowym członkiem rodziny.

Co kupić dziecku na pierwszą wizytę?

Jest to odwieczne pytanie, które stawia sobie wiele osób udając się na pierwsza wizytę do rodziny niemowlaka. Nie ma większych problemów kiedy jest to dziecko siostry czy brata. W takiej sytuacji najbliżsi zazwyczaj wiedzą czego może brakować, albo sprawi największa frajdę nie tyle dziecku co jego rodzicom. Przecież niemowlak i tak nie wie kto przyszedł, a tym bardziej co przyniósł w prezencie.
Idąc tropem zadowolonych rodziców, dobrze jest na pierwszy prezent dla niemowlaka wybrać gadżet wspomagający trudną drogę rodziców w opiece na drodze rozwoju dziecka. Może to być np. uniwersalne nosidełko spełniające zarazem funkcję bujaka.

Uniwersalnym prezentem są śpiochy. Oklepane to, ale każdy kto już miał czy ma małe dziecko, wie że śpiochów nigdy za dużo. Choć to bardzo popularny prezent dla noworodka, można przy odrobinie wysiłku wybrać coś ciekawego. Oferta rynkowa w tym asortymencie jest bardo bogata. Co pewien czas zmienia się moda i jeśli akurat uda się wybrać najnowszą propozycję, będzie to w miarę rozsądny i udany prezent.

Jeśli niemowlak jest już trochę starszy, każdy nowy przedmiot do zabawy będzie przez pewien czas atrakcyjny. Atrakcyjność prezentu dla malucha kończy się zazwyczaj w momencie otrzymania kolejnego prezentu od następnych odwiedzających gości. Bardzo często bywa tak, że dla starszego niemowlaka największą ciekawość wzbudza opakowanie prezentu, który dostał. Mając to na uwadze należy zwracać uwagą nie tylko na to co jest w opakowaniu, ale właśnie na opakowanie.

Na co zwracać uwagę kupując prezent niemowlakowi.

Każde małe dziecko, które potrafi już manewrować swoimi kończynami ma jeden główny cel: dotrzeć ze wszystkim co ma w rączka do ust i tam umieścić to co da radę podnieść. Mając to na uwadze należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby prezent będący zabawką był wykonany z odpowiednich nieszkodliwych materiałów. Kolejną istotną cechą powinno być to, aby zabawka nie była rozkładaną lub dająca się np. łatwo przegryźć.

Co kupić w prezencie dla niemowlaka?

O podstawowych cechach zabawek dla niemowlaków już wiadomo. W takim razie co będzie tym dobrym prezentem

maskotki wydające łagodny uspokajający dźwięk
– wszelkiego rodzaju przytulanki wykonane z delikatnych tkanin
„chwytaki” usprawniające prawidłowy rozwój dłoni
gryzaki łagodzące zmiany w jamie ustnej
– specjalny zestaw płyt z uspokajającą i relaksująca muzyka
– różnego rodzaju akcesoria niemowlęce typu kocyki, śpioszki, buciki, czapeczki.

Czego raczej nie kupować w prezencie dla niemowlaka.

Zazwyczaj więcej czasu poświęca się na wybór odpowiedniego prezentu dla niemowlaka, a mniej na to czego nie kupować. Najważniejsze jest, aby unikać kupowania zabawek, akcesoriów itp. nieznanego pochodzenia. Chcąc uniknąć przykrej niespodzianki, zakupy dla najmłodszych, najrozsądniej jest robić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych czy internetowych. W takich miejscach można śmiało poprosić o poradę czy podpowiedź co jest najlepsze dla niemowlaka w takim to, a takim wieku.

Zdecydowanie nie powinno się kupować dla dzieci słodyczy, zwłaszcza dla najmłodszych. Najlepiej nie kupować niemowlakowi niczego do jedzenia, chyba że sprawy związane z dietą niemowlaka uzgodnione są z rodzicami.

W celu uniknięcia gafy, warto zapytać rodziców co według nich najbardziej by się przydało na prezent dla ich malucha.
W wyborze odpowiedniego prezentu należy zastanowić się jak wysoki budżet chce się przeznaczyć na ten cel. Planując poważniejszy zakup dobrze jest np. połączyć działanie z jedną czy dwoma osobami i dokonać jednego konkretnego zakupu. Takie rozwiązanie można przyjąć w przypadku np. wózka, jeśli dziecko jeszcze go nie posiada. Dokonując wyboru wózka w roli prezentu, dobrze jest znać upodobania rodziców i poznać zdanie w temacie jaki chcieli by model wózka.

Więcej na temat: pitititi.pl

 

Może Ci się również spodoba