Montaż mebli kuchennych na listwie czyli jak montować szafki kuchenne

Jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, czyli kuchnia, wymaga odpowiednich mebli. Do wyboru są standardowe meble kuchenne lub do zabudowy na wymiar. Chcąc oszczędzić kilkaset złotych, warto wiedzieć jak samemu sobie poradzić z zamontowaniem szafek. Zanim jednak wstawimy nowe meble do kuchni ,warto pomyśleć, czy nie jest to dobry moment na mały remont pomieszczenia. Warto przyjrzeć się stanu technicznego ścian, ponieważ to one dźwigają ciężar szafek wypełnionych po brzegi.

Niezbędne narzędzia

Zaczynając składanie szafek, musimy przygotować wcześniej niezbędny sprzęt. Podstawowe narzędzia to miara tzw.metrówka, młotek, ołówek, wiertarko-wkrętarka. Jeśli nie posiadamy całego sprzętu, nie musimy w niego inwestować, ponieważ dostępne są wypożyczalnie elektronarzędzi, koszt takie użyczenia na dobę wynosi nawet 20 złotych. Montując szafki, należy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Montowanie mebli najlepiej zacząć od górnych szafek, ponieważ jest to znacznie wygodniejsze, jeśli nie mamy doświadczenia w składaniu mebli. Przed rozpoczęciem czynności zakładania szafek musimy dokładnie ustalić i wymierzyć, na jakiej wysokości mają zawisnąć szafki, gdy już mamy zaznaczone miejsca zaczynamy wiercenie.

Montaż mebli kuchennych na listwie czyli montaż na listwie

Montaż mebli kuchennych na listwie będzie dużo prostszy, ponieważ szyna, z której zrobiona jest listwa, jest bardzo wytrzymała i odporna na zniekształcenia, listwy możemy łączyć dowolnie. Często tego rodzaju listwy mają ochronę przeciw korozji, przez dobrze sprawdzają się wilgotnym środowisku. Listwę wystarczy przymocować do ściany za pomocą kołków rozporowych. Długość tego rodzaju list możemy dopasować do wielkości szafek. Przed zamontowaniem jej na ścianie wystarczy za pomocą poziomicy ustalić kąty położenia listwy. Listwa do montażu ma charakter uniwersalny, sprawdzi się świetnie do montażu pojedynczych szafek i całej również zaawansowanej zabudowy kuchni. Wykorzystanie tego typu rozwiązania do montażu zapewnia regulację zawieszenia szafek w każdej przestrzeni.

Może Ci się również spodoba