Jak udekorować swój taras na wiosnę?

Ozdoby metalowe to elementy aranżacji, które potrafią zmienić odbiór każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu czy mieszkania. Czy przygotowałeś już swój taras na ten sezon? Najprostszym pomysłem na letni wystrój tarasu (lub balkonu) jest dodanie kwiatów w doniczkach lub wazonach.

Jeśli nie dysponujesz zbyt dużym tarasem, możesz użyć wiszących doniczek lub takich, które można przymocować do szyn. Co może być lepszego niż mały, przytulny balkon z żonkilami, tulipanami lub hiacyntami w doniczkach? Najlepiej sprawdzą się donice metalowe, które są odporne na warunki atmosferyczne. Aby trochę go rozświetlić, warto dodać nieco kolorów – na przykład za pomocą jasnych mebli, dywanów lub kocyków. Barwne otoczenie może poprawić Twój nastrój.

Żaden taras nie obędzie się bez małego ogródka. Warto zatem pomyśleć o odpornych (i najlepiej liściastych) roślinach zewnętrznych, aby oprócz zieleni zapewniały także prywatność. Warto również wybrać rośliny aromatyczne, takie jak lawenda, mięta (do mojito), rozmaryn itp., które nie tylko pięknie ozdobią przestrzeń, ale także przydadzą się do potraw czy będą odstraszać komary i osy. Nie zapomnij o dodatkowym miejscu do przechowywania narzędzi ogrodniczych.

Poza roślinami, na tarasie z pewnością będziesz też potrzebować mebli, jak: stoły, sofy, poduchy oraz oświetlenia, takiego jak świece i lampiony. Meble muszą być oczywiście odporne na działanie czynników zewnętrznych, aby deszcz, mróz czy promienie UV nie zniszczyły ich zbytnio. Dzięki dobrze dopasowanym elementom wyposażenia tarasu możesz cieszyć się chłodną bryzą w gorące noce, spędzać piękne wieczory w romantyczny sposób, przy świetle księżyca lub jeść śniadania i inne posiłki wraz z całą rodziną na świeżym powietrzu.

Co zyskujesz tworząc swoją strefę relaksu na tarasie? Na przykład możliwość leżenia w cieniu i czytania naprawdę dobrej książki. To niezwykle przyjemne, a przy tym jak cudownie odpoczniesz! W otoczeniu pięknie zdobionego tarasu. Do metalowych donic pasować bowiem będą także żeliwne figurki, które nadadzą tarasowi nietypowego charakteru.

O jednym jeszcze nie możesz zapomnieć! Najważniejszą rzeczą na wiosennym tarasie jest bowiem zapewnienie cienia. Cień jest niezbędny latem, bo zbyt długie przebywania w silnych promieniach słońca może skończyć się poparzeniem słonecznym lub nawet udarem… W celu stworzenia cienia, wykorzystać możesz pergolę lub parasol, w zależności od ilości miejsca, jakim dysponujesz.

Może Ci się również spodoba