Jak urządzić przedpokój? Czyli: przedpokoje – wykończenia

Przedpokój często jest jak najmniej zaaranżowaną przestrzenią w mieszkaniu. Przedpokój jest niejako wizytówką naszego domu, ponieważ jest to pierwsze, co widzą nasi gości, wchodząc do środka, jest on pewną zapowiedzią domu. Jednak często bywa on niewielki, przez co stwarza pewien problem w urządzeniu. Mając na uwadze efektowne pomieszczenia przedpokoje wykończenia, powinny być ponadczasowe, niewychodzące z mody.

Jakie ściany w przedpokoju?

Ściany w przedpokoju możemy wykończyć efektowną tapetą, która nada szyku całemu mieszkaniu, warto postawić na tapety winylowe, które są zmywalne a przy tym dobrze dobrane, mogą ukryć mankamenty ścian.
Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie farb ceramicznych do pomalowania przedpokoju, ponieważ tego rodzaju farby posiadają wysoką odporność na zarysowania. Tynki dekoracyjne są jednym z najczęstszych sposobów aranżacjo ścian w przedpokoju, które powstają z gotowej suchej mieszanki połączonej z wodą. W przedpokoju o niewielkim rozmiarze powinny królować ściany w jasnych barwach, świetnie sprawdzą ciepłe pastelowe kolory.

Przedpokoje wykończenia czyli jakie meble do przedpokoju

Przedpokój powinien być przede wszystkim efektowny i funkcjonalny. W przedpokoju świetnym meblem są szafy wnękowe, które w pełni wykorzystują przetrzeć korytarza, zapewniają przy tym duża ilość miejsca do przechowywania. Warto zadbać, aby w przedpokoju nie znajdowała się zbyt dużo ilość drobiazgów, które go przytłoczą. W małej przestrzeni warto zadbać, aby znajdowało się lustro, które optycznie powiększy to niewielkich rozmiarów pomieszczenie. Należy również pamiętać, aby strefa przy drzwiach wyjściowych zapewniała możliwość swobodnego przygotowania się do wyjścia.

Co wybrać na podłogę do przedpokoju

Najtrwalszym materiałem ceramicznym, jest gres, który posiada wysoki stopień twardości niczym diament. Podłogi z gresu posiadają szeroki wybór wzornictwa, mogą imitować beton, kamień lub drewno. Dobrym rozwiązaniem na podłogę w przedpokoje są panele laminowane, które są łatwe w ułożeniu. Wadą paneli jest to ,że są śliskie i łatwo się elektryzują, przez co przyciągają pył i kurz. Każdy posiada swoje preferencje co do materiału na podłogę do przedpokoju, największą popularnością cieszą płytki ceramiczne.

Może Ci się również spodoba