Meblowe puzzle na różne okazje, czyli narożniki modułowe jako idealne rozwiązanie dla wymagających

Istnieje wiele rodzajów mebli do salonu, które można wpisać w modne obecnie aranżacje wnętrzarskie. Jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań są narożniki – rozwiązania zapomniane przez jakiś czas, a obecnie powracające triumfalnie do łask i domowych salonów. Występują one w szerokim spektrum kształtów i barw, wpisując się we wszystkie obowiązujące tendencje stylistyczne. Jakie są współczesne rozwiązania tego typu i który rodzaj najlepiej wybrać do naszego wnętrza?

Salon czy sypialnia – podstawowa funkcja narożnika

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, należy zastanowić się, do czego przede wszystkim chcielibyśmy wykorzystywać nasz narożnik. Czy mamy zamiar używać go jako mebla wypoczynkowego do salonu, czy raczej jako kompaktowe zastępstwo dla tradycyjnego łóżka.

Jeśli zamierzamy zastosować narożnik jako łóżko, wówczas warto zdecydować się na rozwiązanie wysokiej jakości, które będzie trwałe i posłuży nam przez długi czas. Powinien być on wygodny, o odpowiednim poziomie miękkości, ale również obity materiałem (najlepiej tkaniną), który pozwoli na łatwe rozłożenie pościeli, a później na komfortowy sen.

Narożnik do salonu – domowa przestrzeń wypoczynkowa dla wszystkich

Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku narożników do salonu. W przypadku tej przestrzeni podstawową jej funkcją jest codzienna rekreacja i relaks dla domowników i zapraszanych gości. Jeśli mamy dużą rodzinę lub często odwiedzają nas znajomi, narożnik pozwala pomieścić wszystkich wokół stołu i znacząco ułatwić konwersację, gdy cały czas widzimy rozmówcę.

Świetną opcją są coraz popularniejsze narożniki modułowe. Składają się one z kilku elementów, które można dowolnie aranżować. Dzięki temu udaje się stworzyć jedną długą sofę, wrócić do standardowego narożnika lub uzyskać jeden większy mebel i kilka pojedynczych siedzisk. To idealne rozwiązanie, gdy żyjemy dynamicznie i pragniemy, żeby nasz dom zawsze odpowiadał naszym potrzebom.

***

Narożniki to meble nowoczesne, które pomagają w funkcjonalnym zaplanowaniu każdej przestrzeni. Oszczędzają miejsce, są wygodne i pełnią wiele różnych ról, a przy tym wyglądają naprawdę stylowo i modnie.

 

Może Ci się również spodoba