Jak polepszyć umiejętności gracza – krzesła gamingowe

Przychodzi pewien moment, że trening i zdobywanie umiejętności gracza zależą przede wszystkim od sprzętu. O ile początek przygody z grami czy po prostu granie dla zabawy można rozpocząć na najzwyklejszym krześle, z najtańszą bezprzewodową myszką i klasyczną klawiaturą, to przychodzi taki czas, że bez odpowiednich zmian w sprzęcie nie da rady pójść dalej.

Dopasowanie krzesła do potrzeb gracza

Tak jest właśnie z krzesłem gamingowym. Jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów u każdego gracza wpływających na wygodę gry, podwyższających umiejętności gracza i przede wszystkim na szeroko pojęte zdrowie. Ktoś może zadać pytanie, jak fotel gamingowy może wpłynąć na umiejętności i jakość gry zawodowego gracza? Otóż może i to bardzo mocno. Nie da się spędzić godzin treningów czy meczów na niewygodnym krześle, niedopasowanym indywidualnie do gracza. Zły materiał oznaczający potliwość, nieodpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego i wywołany przez to ból pleców czy po prostu niewygodna pozycja, która denerwuje gracza wpłyną negatywne na jego możliwość skupienia się i wykonywania celów gry. Zawodowi gracze potrzebują w tygodniu wielu godzin monotonnych treningów, kiedy to muszą utrzymywać wysoki poziom skupienia. Zdobywanie nowych umiejętności i odpowiednie trenowanie nie będzie możliwe bez dobrze dopasowanego krzesła gamingowego oraz biurka.

Wygoda a zdrowie

Walory zdrowotne również są kluczowe. Nikt w młodym wieku nie chciałby mieć problemów z chodzeniem, bólów kręgosłupa czy nie móc podnosić większych ciężarów. Do tego niestety prowadzą godziny siedzenia na nieodpowiednim krześle przed komputerem. Dbając o swoją wygodę dbasz również o zdrowie i swoją przyszłość. Pamiętaj – kręgosłup masz jeden, jeśli o niego nie zadbasz to problemy zdrowotne już nigdy nie ustąpią i będziesz skazany na brak dźwigania przez całe życie oraz powracające dolegliwości bólowe.

Dobór fotela

Najważniejszym pytaniem staje się jak zatem dobrać fotel gamingowy? Na co zwrócić uwagę? Nie ma wątpliwości, że kluczowym aspektem jest po prostu wygoda. Fotel gamingowy to nie jest akcesorium, które warto kupić w ciemno przez internet bez wcześniejszego dopasowania. Lepiej pójść do sklepu stacjonarnego i przymierzyć kilka modeli, wybrać dla siebie odpowiedni rozmiar, jednakże sklepy internetowe z fotelami oferują fachowe doradztwo oraz bezproblemowe zwroty więc czy zdecydujemy się na zakup stacjonarnie czy przez internet – to już indywidualna kwestia. Każdy fotel gamingowy daje możliwość bardzo szerokiej regulacji pozycji zarówno pod względem wysokości, kąta nachylenia siedzenia, zagłówka oraz odpowiednich akcesoriów takich jak poduszki wspierające lędźwie czy kark. Dopiero po odpowiednim ustaleniu pozycji (o ile będzie to możliwe w danym modelu) można zdecydować się na kupno, a raczej na zwrócenie uwagi na aspekty techniczne. Warto, by krzesło gamingowe nie było wykonane z tworzywa sztucznego, które nie oddycha. W lecie będzie się wiązało to z faktem nadmiernej potliwości pleców i pośladków, co będzie stanowiło bardzo szybko ogromny dyskomfort. Dobrym wyborem będzie materiał oddychający lub oparcie wykonane ze specjalnego rodzaju sztywnej siatki. Po wybraniu odpowiedniego modelu pod względem komfortu siedzenia i materiału można dokonać kupna.

Może Ci się również spodoba