Fronty szafek kuchennych MDF. Meble kuchenne z płyty MDF – wady i zalety

Meble kuchenne produkowane z płyty MDF są z pewnością jednymi z najbardziej popularnych. Ich największą zaletą jest cena, która jest znacząco niższa od mebli produkowanych w całości z naturalnych surowców drewnianych.

fronty szafek kuchennych MDF

Fronty szafek kuchennych MDF charakteryzują się również wieloma wzorami i kolorami – w różnych salonach znajdziemy ogromny wybór faktur, w tym również takie, które do złudzenia przypominają naturalne drewno. Dobry producent mebli taki jak BRW fronty kuchenne z płyty MDF produkuje z należytą starannością, dzięki czemu możemy liczyć a bardzo wysoką jakość produktu. Niestety, fronty szafek kuchennych MDF są zdecydowanie mniej trwałe niż te, które produkowane są z naturalnych surowców.

BRW fronty kuchenne

Oznacza to również mniejszą odporność na działanie wilgoci (a przede wszystkim zalania) oraz na uszkodzenia mechaniczne. BRW fronty kuchenne z płyty MDF z pewnością sprawdzą się wśród osób, którym zależy na stosunkowo niskich kosztach urządzenia i wyposażenia kuchni, a bardzo duży wybór wykończeń, kolorów i faktur pozwoli na dobranie ich do każdej stylistyki wnętrza.

 

Może Ci się również spodoba