Zmieniamy ściany na lepsze

Ściana to nieodzowny element każdego mieszkania czy też domu. Bardzo często jednak o niej zapominamy, a tak naprawdę może stać się wizytówką i odwzorowaniem mieszkańców danego lokalu. Dlatego też, wykonując niewiele pracy, można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, dzięki którym coś zwykłego, może okazać się czymś niepowtarzalnym. Dekoracje powinny być dopasowane do pozostałych elementów, dzięki temu powstanie spójna całość i unikniemy niepotrzebnego chaosu.
Samodzielne tworzenie dekoracji we własnym domu, to ogromne możliwości, a także oszczędność środków finansowych.7 pomysłów na dekoracje ścienne diy, dzięki którym twoje mieszkanie stanie się z całą pewnością oryginalne.

Tworzenie dekoracji ściennych

Żywe ramki to pomysł na wykorzystanie ramek na zdjęcia i roślin. Umieszczenie ich w ramkach sprawi, że powstanie niepowtarzalna ozdoba, którą można zmieniać wedle uznania.
Makrama na ścianie – sznurek bawełniany i patyk, tyle potrzeba aby móc stworzyć ozdoby, które przyciągną wzrok nie jednej osoby. Tworzenie jest niezwykle proste, a produkty na każdą kieszeń.
Zdjęcia na sznurku zdjęcia nie muszą być w ramkach, można je powiesić na sznurku przy pomocy klamerek. Fajne rozwiązanie i zdecydowanie tańsze niż przy wykorzystaniu ramek.
Lustra pełnią ważną rolę, ale dodatkowo ozdobione np. muszelkami, może stworzyć prawdziwe dzieło.
Ściana malowana inaczej może stać się prawdziwą sztuką. Dzisiaj nie musisz mieć wszystkiego w jednym kolorze, możesz malować ścianę w paski, a nawet pokusić się o stworzenie ściany w stylu ombre.
Tapeta w ramce,kiedy boisz się bawić kolorami, możesz kupić tapetę bardziej wyrazistą i umieścić ją w ramce. Dzięki temu ściana zostanie ożywiona i pojawi się element dekoracyjny.
Pamiątki z wakacji zazwyczaj leżą na półkach lub w szufladach. Można z nich stworzyć ozdoby na ścianę. Tektura posmarowana klejem, na niej naniesiony piasek, muszle czy kamienie. Nie tylko przypomni wspaniale momenty, ale również ozdobi ścianę.
Twoja ściana ma nieskończenie wiele możliwości. Ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. Dzięki niewielkiemu zaangażowaniu, możesz tworzyć i zmieniać aranżację wedle swoich upodobań.

 

Może Ci się również spodoba